צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ראשי / 5 עקרונות מפתח בכתיבת קורות חיים
ראשי / 5 עקרונות מפתח בכתיבת קורות חיים

5 עקרונות מפתח בכתיבת קורות חיים

טיפים לקורות חיים


חיפוש עבודה חדשה הוא תהליך מורכב ומתמשך.  בנוסף להתמודדות עם פיטורים או פרישה ממקום עבודה קודם, מתמודדים אלה המחפשים עבודה גם עם תחרות, לעיתים קשה, מול מחפשי עבודה אחרים אשר להם כישורים וניסיון דומים.

הנכון ביותר בתהליך הוא להתחיל בכתיבה או עדכון של מסמך קורות חיים, בהם תנסו לבדל את עצמכם, לשווק את היכולות שלכם ולהבליט את היתרון היחסי שלכם כדי שמתוך מאות מסמכים הנשלחים לאותה משרה, יישלף המסמך שלכם.

 

מהם 5 העקרונות המרכזיים בכתיבת קורות חיים?

 1. סדר וארגון של המסמך. למסמך קורות חיים סדר מקובל של סעיפים:
 • פרטים אישיים. פרטים בסיסים, שם, מקום מגורים וטלפון.
 • תמצית. ממוקדת ורלוונטית למשרה. בת 3-4 שורות מופרדות בתבליטים (bullets).
 • השכלה. ראשית פירוט התארים. לאחר מכן, קורסים מקצועיים בסדר כרונולוגי מהאחרון ואחורה.
 • ניסיון תעסוקתי. בסדר כרונולוגי המפרט מהמשרה האחרונה ואחורה. לציין את השנים בהן עבדתם.
 • שירות צבאי. אין חובה לציין פרטים אך לעיתים אחוות לוחמים יכולה לשרת אתכם בראיון העבודה.
 • כישורים נוספים. ציינו כישורי מחשב, שפות ואף התנדבות או תחביב מיוחד. ציינו בקצרה זה יכול להעיד על אישיותכם.
 • הוסיפו בתחתית העמוד "המלצות יינתנו על פי דרישה."

שמרו על האסתטיקה ועל סדר הופעת הסעיפים וציינו מעלה את  מה שמקדם אתכם למשרה הנחשקת. חשוב לשמור על רווח בין שורות ושוליים מרווחים למראה נקי.

 1. כתיבה מותאמת למשרה. בצעו התאמה בין הכתוב במסמך שלכם לבין דרישות התפקיד אליו תגישו מועמדות. חפשו בדרישות התפקיד את מילות המפתח שיצביעו על מה שהגוף המגייס מחפש במועמד לתפקיד והבליטו בכנות ניסיון מקצועי רלוונטי למשרה. צרו מספר קבצים אותם תשנו על פי מילות המפתח הרלוונטיות להגדרות של משרה מסוימת. אם כתבתם תמצית בראש המסמך, הכניסו בה גם מילות מפתח.

 

 1. ניסוח של הכתיבה. כתבו ברור ותמציתי בפסקאות קצרות. עשו הגהה למניעת שגיאות כתיב. השתמשו בטקסט מודגש (bold) בשימוש במילות מפתח מכיוון שהיום המגייסים לא קוראים קורות חיים לעומק אלא מבצעים קריאה סרוקה או שהמחשב מחפש עבורם מילות מפתח. השתמשו בשמות פעולה ואל תכתבו בגוף ראשון, זה עלול להצביע על אגו.

 

 1. תמונות וצבעים. אל תשתמשו בצבעים ואל תוסיפו תמונות, גם לא תמונה אישית. זה עלול להיראות צעקני מדי או ילדותי. תמונה אישית עלולה ליצור דעה מוקדמת מוטעית.

 

 1. ריכוז המסמך בעמוד אחד. לאף אחד אין כוח לקרוא יותר מעמוד אחד. אינפורמציה חשובה עלולה להיות מוחמצת ע"י המגייסים. אם התפקיד המיועד בכיר במיוחד ולמועמד ניסיון מקצועי עשיר, ניתן לחרוג מעט מעקרון זה ולכתוב עד מקסימום שני עמודים, אך השתדלו לכלול בעמוד הראשון את דברים החשובים ביותר.

 

לסיכום, כתבו קורות חיים ממוקדים למשרה אליה הגשתם מועמדות. כתבו בבהירות, בתמציתיות, בכנות ופרטו ניסיון מקצועי שישווק אתכם אצל המעסיקים. בהצלחה!