צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ראשי / 5 משפטים שלא כדאי לומר בראיון עבודה
ראשי / 5 משפטים שלא כדאי לומר בראיון עבודה

5 משפטים שלא כדאי לומר בראיון עבודה

משפטים שלא אומרים בראיון עבודה


לאחר תהליך ארוך ומתיש של הגשת מועמדויות ומשלוח מספר רב של קורות חיים זומנתן לריאיון עם משאבי אנוש או עם הגורם המקצועי האחראי ואתם נשאלים שלל שאלות הנוגעות לניסיון התעסוקתי, המקצועי, האישיותי והמוטיבציוני שלכם.

לכל שאלה יש מטרה והמראיינים יכולים לשאול גם שאלות מכשילות, הכל כדי לבדוק את התאמתכם המקסימלית לתפקיד המוצע. התכוננו לשאלות אלה מראש לפני כל ריאיון עבודה.  כדי לסייע לכם מפורטים כאן 5 משפטים לדוגמא. כאלה שלא כדאי לומר בזמן הריאיון:

"כמה זמן יימשך הריאיון?"

זהו משפט המעיד על חוסר סבלנות וחוסר עניין. הגיעו לראיון עבודה לאחר שפיניתם ביומנכם מספיק זמן. היו ערוכים לעיכובים או להתארכות משך זמן הריאיון.  תנו למי שמראיין אתכם תחושה של רוגע ונינוחות והראו שהריאיון חשוב לכם.

"הבוס הקודם שלי לא הסתדר עם אף אחד, אפילו המנכ"ל לא אהב אותו"

אל תשמיצו את מקום העבודה או את המנהל הקודמים שלכם. "אל תזרקו אבן לבור ששתיתם ממנו". גם אם ניסיונכם מול המנהלים הקודמים קשה, או שיש לכם ביקורת על מקום העבודה הקודם, נסו להראות את הצדדים החיוביים ולתאר את מקום העבודה הקודם כמקום בו פיתחתם יכולות והגעתם להישגים. במקרים מסוימים אתם יכולים לומר שאתם מעדיפים לא לפרט. הדבר לגיטימי יותר ועדיף על פני השמצה.

"אין לי חולשות"

מהשאלות הנפוצות בכל ריאיון עבודה הן "מה החוזקות שלך? ו-"מהן החולשות שלך?". לשאלת החוזקות קל לענות. אנו רוצים לשווק עצמנו ונשמח לפרט במה אנחנו חזקים. לעומת זאת, מהתשובה לשאלה לגבי החולשות, ניתן ללמוד על המודעות העצמית שלך. אין אדם ללא חולשות לכן, משפט כזה יכול להעיד על קבעון מקצועי, חוסר מודעות עצמית ואף על שחצנות.

"איך ההתרשמות ממני?"

משפט המעיד על חוסר בטחון. מאד חשוב לכם לדעת מה חושבים עליכם וסביר שתדעו לאחר הריאיון אם אתם ממשיכים בתהליך או לא. לכן אל תשאלו שאלה כזו. עשו ככל יכולתכם להבליט את התכונות החזקות שלכם ולהראות את הכישורים שתביאו לתפקיד. שאלה כזו עלולה להוביל לקבלת תשובה של התרשמות שלילית שתביך אתכם או תפגע בכם.

"במה החברה שלכם עוסקת? בתוכנה או בחומרה?"

מאד חשוב להגיע עם ידע על מקום העבודה הפוטנציאלי. אם הגעתם לריאיון עבודה מבלי לדעת במה החברה עוסקת, זה מעיד על כך שלא עשיתם עבודת מחקר מקדימה ואינכם יסודיים, רציניים או אכפתיים. זוהי שאלה שעלולה להביע זלזול וכמעט תמיד תהפוך את הריאיון לכושל.

 

אלה הם רק חלק ממשפטים רבים שלא כדאי לומר בעת ריאיון עבודה. המראיינים ישאלו שאלות רבות ומבלבלות. בתשובות שלכם הפגינו ייצוגיות והתנהגות עסקית מכובדת. הראו את המוטיבציה שלכם ואת הביטחון בעצמכם. ענו בכנות לשאלות, אל תמציאו ניסיון שאין לכם. השתמשו בכישורים הטובים שלכם כדי לשווק את עצמכם. בהצלחה!