צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ראשי / 5 טיפים לשיפור הסיכויים במרכזי הערכה
ראשי / 5 טיפים לשיפור הסיכויים במרכזי הערכה

5 טיפים לשיפור הסיכויים במרכזי הערכה

מרכזי הערכה


בתהליך הארוך והמורכב של גיוס עובדים קיים כלי נוסף בידי המגייסים למיון ובחינת יכולותיהם של מועמדים רבים לתפקיד, בזמן קצר. באחד מהשלבים המתקדמים של תהליך הגיוס אתם עשויים להיות מוזמנים למרכז הערכה לעבור מבחנים אשר יבדקו את יכולותיכם במסגרת קבוצה. מרכז הערכה נקרא גם דינאמיקה קבוצתית.

במהלך יום אחד, במרכז הערכה תבדק התאמה לתפקיד ויבחנו יכולות כמו מנהיגות, עבודת צוות, יצירתיות ועוד. למרכז יזומנו מספר מועמדים שיתחרו על התפקיד. בתהליך של מרכז הערכה הקבוצה תעבור מבחני אישיות, משחק תפקידים וסימולציות שונות.

מועמדים רבים חוששים מיום שלם בו יעמדו למבחן והערכה על ידי נציגי המעסיקים. בגלל חשש מכישלון, רבים מוכנים להסיר מועמדות מראש רק כדי לא לעבור יום כזה. מומלץ לא לוותר על ההזדמנות להראות את הכישורים והיכולות שיש בכם ולתת לעצמכם הזדמנות והתנסות גם בכלי הזה.

מהם 5 הטיפים החשובים לשיפוי הסיכוי במרכזי הערכה?

  1. גישה חיובית. זהו יום מייגע עם התמודדות מול מצבי לחץ, תקשורת עם אנשים לא מוכרים. גישה חיובית תסייע לכם לעבור את היום. חשוב לראות את המטרה נגד העיניים להתייחס ברצינות וללא ציניות למשימות הניתנות במהלך היום.

 

  1. איסוף מידע על החברה והתפקיד המוצע על ידה. ככל שיהיה בידיכם מידע רב יותר על התפקיד, תוכלו לכוון התנהגותכם על פי דרישות התפקיד. לדוגמא אם התפקיד המוצע הוא ניהול, תיבדק יכולת מנהיגות וניהול צוות ואם התפקיד המוצע הוא שרות לקוחות, תיבדק יכולת מתן שרות, אדיבות, פתרון בעיות.

 

  1. הכנה מראש לקראת סימולציות ומבחנים. מועמדים הרוצים להצליח בסימולציות ובמשחקי התפקידים יכולים להתאמן בתרחישים שונים מול אחד ממכריהם או מול מראה. האימון יכול לתרום לביטחון העצמי בזמן אמת.

 

  1. הכנה בערב לפני. העבירו את הערב שלפני בפעילות רגועה ונינוחה, שנו טוב בלילה. בררו את דרכי ההגעה למקום וקחו מרווח בטחון לזמני ההגעה. הגיעו רעננים ושבעים.

 

  1. השתתפות פעילה. זהו תנאי חשוב להצלחה. אתם צריכים להפגין מעורבות בדיון, יכולת הקשבה לקבוצה וכן אסרטיביות כיחידים בתוך הקבוצה. חשוב לשמור על איזון מבלי להתבלט מדי ומצד שני מבלי להישאר שקטים ואדישים. היו יצירתיים והציעו פתרונות למצבים המוצגים בפניכם. תנו מענה ברור ואל תברחו מהתמודדות עם מצבים ובעיות.

לסיכום, מועמדים רבים חוששים מזימון למרכז ההערכה. אם תעשו הכנה מתאימה יחד עם התנהגות הולמת והשתתפות פעילה תוכלו להתבלט ולהצליח לקבל את המשרה.