צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ראשי / ריאיון עבודה ובדיקת פוליגרף – כל מה שחשוב לדעת
ראשי / ריאיון עבודה ובדיקת פוליגרף – כל מה שחשוב לדעת

ריאיון עבודה ובדיקת פוליגרף – כל מה שחשוב לדעת

בדיקת פוליגרף


מערכת היחסים ביניכם ובין העובדים שלכם, היא מערכת יחסים של מעסיק ומועסק. בפועל, גם אתם יודעים עד כמה מערכת היחסים הפורמלית, הופכת במהרה לכזו שלא מביישת גם את מערכות היחסים עם בני המשפחה שלכם. אל בית העסק שלכם, זה שהקמתם בעשר אצבעות, אתם רוצים להכניס אך ורק אנשים שאתם מאמינים בכוונות הטובות שלהם.

 

בדיקת פוליגרף נחשבת כיום לסטנדרט בסיסי בלא מעט ראיונות עבודה. מעסיקים בתחומים שונים – ממנהלות גני ילדים ועד ראשי צוותים בתעשיית ההייטק, רוצים להיות שקטים כי הם בוחרים נכון. בדיקת הפוליגרף יכולה לחשוף בפניכם פרטים חדשים שלא חשפו בפניכם, או לאמת את אלו שאתם כבר יודעים.

 

כחלק מתהליך הגיוס: בדיקת הפוליגרף

לרוב, הבדיקה מיועדת אך ורק למועמדים שהגיעו לשלבים מתקדמים מאד בריאיון העבודה. לפני שלוחצים למועמד הסופי את היד ומברכים אותו בברכת "התקבלת, ברוך הבא לארגון!", מעבירים אותו בבדיקה שאורכת בין חצי שעה לשעה. ישנם עסקים שאופי הפעילות בהם מאד רגיש, כך שבעלי העסקים רוצים לדעת האם היו אירועים שונים בעבר, שיכולים להעיד על אמינותו ומידת התאמתו של המועמד למשרה.

 

אילו שאלות נהוג לשאול את המועמד?

תוכלו אתם יחד עם נציגי מכון הפוליגרף, לכתוב את השאלות שיופנו אל המועמדים. לרוב, נהוג לתחום את הבדיקה ל-2 חלקים:

  • בדיקות כלליות שאמורות להעיד על אופיו של המעומד
  • בדיקות נקודתיות ורלוונטיות לתפקיד המדובר ואופי העיסוק בארגון

 

שאלות שכיחות שנשאלות בבדיקת הפוליגרף:

  • שאלות אודות עבר פלילי
  • אירועים חריגים במהלך השירות הצבאי
  • גניבה (חומרית או של מידע רגיש) ממקום עבודה קודם
  • היסטוריה של אלימות 
  • שאלות אודות עיסוקים קודמים וכן הלאה

 

חשוב לדעת: ביצוע בדיקת פוליגרף לעובדים איננה מחליפה את הריאיון האישי אל מול המועמד. עליכם לגבש עמדה אודות המועמד הספציפי, ולדרוש בבדיקת הפוליגרף רק בשלבים מתקדמים. לעתים, תוצאות הבדיקה משקפות לכם כי חוות הדעת שלכם על המועמד נכונה, אך לעתים מתגלה תמונה שמערערת אתכם ומשפיעה על החלטתכם הסופית.

 

סירוב של מעומד לבדיקה – מה עליכם לעשות?

כל עוד אין למועמד מה להסתיר מכם, הרי שלא אמורה להיות לו כל התנגדות לעבור את הבדיקה. עם זאת, לעתים הסירוב מגיע בעקבות רצון לבנות אמון הדדי – של המועמד בכם ושלכם בו. במקרים שכאלו, כדאי להפעיל את שיקול הדעת, ולבסס את ההחלטה שלכם בדבר קבלתו לעבודה על פי שיקולים מקצועיים ואסטרטגים.

 

"האם לגיטמי לדרוש מעובדים קיימים לעבור בדיקה?"

התשובה חיובית. כיום, ישנן המון חברות הייטק וחברות סטארט-אפ, שעובדות על פיתוחים בלעדיים ופטנטנים. המציאות היא כי ישנם עובדים "מושתלים", שנשלחים על ידי חברות מתחרות על מנת לגנוב סודות מקצועיים. בדיקת הפוליגרף יכולה לשקף בפניכם האם צוות העובדים שאתם מעסיקים, אכן נאמן לכם. כמו כן, ישנם אירועים חריגים במסגרת הפעילות העסקית (גניבה והדלפת מידע, מחיקת קבצים, פתיחת כספות וכן הלאה), שמצדיקים בדיקת פוליגרף לכל עובדי הארגון.