צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ראשי / כמה אני שווה? המדריך לציפיות שכר
ראשי / כמה אני שווה? המדריך לציפיות שכר

כמה אני שווה? המדריך לציפיות שכר

ציפיות שכר למחפשי עבודה


אתם עומדים בפני צעד משמעותי בקריירה שלכם? אתם מרגישים שמיציתם את התפקיד הנוכחי? הציעו לכם תפקיד חדש במקום עבודה אחר? רוצים לשפר את תנאי העבודה שלכם? השכר חשוב לכם? זהו המדריך עבורכם.

בתהליך חיפוש עבודה תתקלו עוד בשלב קריאת מודעות הדרושים באתרי האינטרנט בקשה לציון ציפיות שכר. בכל ראיון שתעשו, בין אם טלפוני ובין אם פנים מול פנים תתבקשו לציין את השכר המבוקש. חשוב שתדעו מה לענות. השכר המוצע תלוי בהרבה גורמים וכדי לענות על שאלה זאת יש לאסוף מידע ככל האפשר על השכר המוצע במשק בהתאם לתפקיד אליו אתם שואפים להגיע.

איך נקבע השכר כשמגייסים עובדים?

לתיאום ציפיות שכר עם המעסיקים חשוב לדעת מהו טווח השכר המוצע למשרה ואיך הוא נקבע. חשוב להבין שוק חיפוש העבודה שווי השכר שלכם אינו שווי השכר הנוכחי או זה שקיבלתם בעבודה האחרונה. שווי השכר הוא בהתאם לתפקיד המוצע שהצלחתם להשיג.

הגורמים המשפיעים על קביעת השכר:

  1. נתונים אישיים. כפי שמפורט במסמך קורות החיים שלכם. מהי ההשכלה ואיזה הכשרות עברתם, מה כולל הניסיון התעסוקתי והמקצועי שלכם ומהן המיומנויות שרכשתם.
  2. סוג תעשיה. כפי שפורט בסעיף הקודם קיים שוני בשכר המוצע בין התעשיות השונות. עובדים באותו תפקיד בתעשיות שונות לא בהכרח יקבלו אותו שכר.
  3. גודל החברה וחוסנה הכלכלי. חברות גדולות וחזקות יכולות להציע שכר גבוה יותר ויש להן יכולת שימור עובדים טובה יותר. חברה קטנה תהיה ריכוזית יותר והתפקיד המוצע יכול להיות רחב יותר עם תחומי אחריות גדולים יותר.
  4. הטבות סוציאליות הנלוות לתפקיד. מגוון הטבות יכולות להגיע יחד עם התפקיד וישפיעו על השיקול בקבלת התפקיד.
  5. מצב השוק. שוק העבודה משתנה. השכר ישתנה במשק ויהיה נמוך במצב של משבר ואין מספיק מקומות עבודה. אם השוק יהיה טוב ויחפש עובדים השכר שיוצע יהיה גבוה יותר.

מחפשי עבודה לא מרגישים בנוח לציין את ציפיות השכר שלהם. החשש שלהם נובע מכך שאולי הם מעריכים את עצמם נמוך מדי והמעסיקים יראו בהם עובדים פחות טובים או אולי ההערכה הייתה גבוהה מדי והסיכויים שלהם לקבל את התפקיד ייפגעו.

כדי להימנע מתחושת אי הנוחות הזו יש צורך לאסוף מידע ממקורות שונים כדי שנדע ככל האפשר את שווי השכר אותו נבקש ונוכל לציין ציפיות שכר ריאליות שיהוו בסיס טוב למשא ומתן.

 

מהם המקורות לאיסוף המידע?

  • טבלאות שכר. מתפרסמות באתרים של חברות השמה ובאתרים לחיפוש עבודה. לכל חברה טבלאות משלה לפי ענפים ותפקידים. בדקו מספר טבלאות והשוו ביניהם כדי לקבל תמונה אמיתית. שימו לב לאיזו תקופה מתייחסת כל טבלת שכר והסתמכו על העדכניות ביותר.

 

  • יועץ השמה. אם פניתם ליועצי השמה המאתרים עבורכם משרות, תוכלו להתייעץ עימם. הם מכירים את השוק ואת השכר המקובל בענפים השונים.

 

  • פרסומים של גופים ציבוריים וממשלתיים. גופים כמו הכנסת, משרד האוצר, משרד המסחר והתעשייה, לשכת המסחר. גם בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מתפרסמים מדי מספר חודשים נתוני השכר הממוצע לפי סוג תעשיה וענפים.

 

  • קשרים אישיים. בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, רשת הקשרים שלכם יכולה לסייע. שאלו חברים, עמיתים למקצוע, מנהלים בכירים בחברות אחרות שיש לכם הכרות עימם,  מהו השכר המשולם לתפקידים המתאימים לכם. יתכן ותמצאו אחד ממכריכם בחברה אליה זומנתם לריאיון עבודה.

 

לסיכום, כששואלים אתכם על ציפיות שכר, אל תזרקו באוויר מספרים ללא בסיס. לאחר שבדקתם מספר מקורות והשוואתם בין הנתונים תוכלו להחליט איזה שכר לבקש, בטווח שיהיה ריאלי ויהווה בסיס למשא ומתן עם המעסיק הפוטנציאלי.