צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ראשי / איך לעבור כל ראיון עבודה?
ראשי / איך לעבור כל ראיון עבודה?

איך לעבור כל ראיון עבודה?

הכנה לראיון עבודה


ראיון עבודה הוא מעמד לא פשוט עבור רוב בני האדם. להיבחן תחת זכוכית מגדלת זוהי סיטואציה מלחיצה לכל הדעות. לפיכך, הכנה מקדימה לראיון עבודה היא טיפ נהדר, גם אם בשביל להקל עליכם את הסיטואציה ולהפוך אותה לנוחה יותר.

 

יש מי שאוהב להשוות את המעמד לזה של דייט ראשון עם בחור או בחורה שעדיין לא ממש מכירים.

המעמד מלווה בחששות והתרגשות מהלא נודע עם רצון עז להציג את עצמנו באור החיובי ביותר ועם חשש קל שמא הצד השני יחשוד בנו שאיננו דוברים אמת או קצת מבלפים.

 

בשורות הבאות ריכזנו עבורכם 9 טיפים מעשיים ליישום בראיון העבודה הבא שלכם.

כדאי מאוד להתכונן כראוי לראיון עבודה ולתרגל את הנושא, כך שתגיעו מוכנים לעבר פגישה שיכולה להיות מאוד משמעותית בהמשך הדרך, בהצלחה ותודה על הקריאה.

 

הכנה לראיון עבודה בעזרת 10 טיפים

 

1. שיווק עצמי דורש הכנה –  עם כל הרצון להפיג חששות תמיד צריך לזכור שראיון עבודה הוא מעמד בו אנחנו באים לשווק את עצמנו, ולהציג את עצמנו בצורה האטרקטיבית ביותר, הן עבור הצד השני והן עבור החברה אלייה אנחנו מתמיינים. בשורה התחתונה זהו מעמד בו אנחנו צריכים לשכנע את הבוסים העתידיים שלנו למה כדאי להם לבחור דווקא אותנו על חשבון כל הקנדידטים האחרים לתפקיד. הכנה לראיון עבודה בעזרת הבנת החוזקות והחולשות שלכם תעזור לכם לשווק את עצמכם בצורה אידיאלית.

 

2. אמצו תמיד את התפיסה שמחשבה בוראת מציאות – במילים אחרות תחזיקו תמיד בגישה חיובית. מחקרים פסיכולגיים מצביעים על כך שהמסרים שאנו משדרים לעצמנו אכן תופסים מקום של כבוד במציאות שלנו.

לפיכך, תבואו בגישה טובה וחיובית לפגישה, האמינו בעצמכם ותשדרו למי שמולכם שאתם בטוחים בכך שאתם האנשים הנכונים במקומות הנכונים ובזמן הנכון.

 

3. כדאי לשבור את הקרח, בשבילכם ובשביל מי שמולכם.

לא אחת נכנסים לחדר ראיון העבודה והאדם שיושב מולנו כבר תוקע מבטו בקורות החיים שלנו. בשלב הזה כדאי לנסות ולשבור את הקרח

ולתת למעמד נופך אישי יותר, כדי שיזכרו אותנו ולמען התחלה ברגל ימין.

כיצד עושים זאת? באמצעות העלאת נושא שיחה משותף כגון תמונה הניצבת על הקיר של יעד אטרקטיבי בעולם, תמונה משפחתית או סוג הספורט שאתם יודעים שמי שמולכם לוקח בו חלק. לפעמים עבודת הכנה מוקדמת כגון מעבר על עמוד הפייסבוק או הלינקדין של המראיין יוכלו לשפוך אור רב.

 

ראיון עבודה
כך נראה ראיון עבודה קליל – הסיכויים גבוהים יותר להצליח

 

4. חייכו לעולם והא יחזיר לכם חיוך. חיוך הוא מדבק וזאת עובדה. הרבה יותר נעים לשבת בראיון עבודה מול אדם חייכן לעומת זה הזעפן.

יתרה מכך, מחקרים בנושא מצאו כי חיוך הוא גם מדבק ויכול להשפיע גם על המראיין. ראיון עבודה שיעבור בחיוך סיכויו להתבשל לכדי התחלת עבודה הם גבוהים יותר.

מעבר לתחושה הנעימה בחדר החיוך ישפיע גם על הנינוחות שלכם ויעזור לכם להירגע ולשוות מאמר נוח ושליו.

 

5. מי שטורח ערב הראיון סופו להנות מהפירות לאחריו. לראיון עבודה מגיעים מוכנים.

אוספים כמה שיותר מידע על החברה אלייה רוצים להתראיין, נכנסים לפרופיל החברה באתר ובדף הלינקדין ודולים מידע רב ככל הניתן על העשייה.

בנוסף, נכסים לפורומים ולקבוצות פייסבוק ושואלים על אנשים שהתמיינו למשרה דומה או עובדים בחברה ויכולים לשפוך לכם קצת אור.

כמובן שגם על התפקיד הספציפי אליו אתם מועמדים כדאי ללמוד ולהגיע מוכנים. רצוי לחפש שאלות רלוונטיות ושכיחות שעולות בראיונות כאלה ולברר עם אנשים אחרים אשר כבר היו במעמדכם. זכרו כי ידע הוא כוח וכל שתדעו לנצל אותו כך תגדילו את הסיכוי לזכות במשרה הנחשקת.

 

6. אין הביישן למד – רצוי לשאול שאלות ולגלות עניין בתפקיד. שאלות על התפקיד, על החברה, ובזמן ובמועד הנכון גם על התנאים ועל כל מה שלא ברור. עבודת הכנה מוקדמת תאיר לכם את הנושאים בהם דרוש לכם מידע נוסף. כדאי מאוד לא להשאיר דברים באוויר ולא להותיר לדמיון לתת מענה על השאלות.

 

7. רצון, אמביציה ומוטיבציה – אלו הם ערכי מפתח אותם כל מראיין ירצה לשמוע. תדגישו את הרצון שלכם לזכות בתפקיד, את המוטיבציה הרבה איתה אתם מגיעים ואת האמביציה לבצע אותו על הצד הטוב ביותר.

הססנות, התחמקות או תשובה לא ברורה לשאלה כמה אתה רוצה את התפקיד כנראה שתראה את דרככם החוצה.

 

8. הופעה נאה בעת ראיון עבודה – ההופעה החיצונית שלכם משדרת לסביבה מסרים, גם אם הם נכנסים היישר לתת מודע. אדם המגיע עם הופעה מסודרת, מראה נאה ומוקפד סיכויו להיות מוערך לטובה עולים, זאת עובדה.

כמובן כי יש להתאים את סוג ההופעה לסוג המשרה אך ברוב המקרים תלכו על המראה המוקפד יותר ולא על זה המרושל. הכנה מוקדמת מראה על הרצינות והרצון שלכם לזכות במשרה.

 

9. מי אתה? בוא עם תשובה מוכנה מראש.

אחת השאלות הראשונות בראיון העבודה יהיו קרוב לוודאי ספר לי על עצמך. כדאי מאוד להתכונן לשאלה ולבוא עם נאום המעלית שלך. בתשובתכם התייחסו למצבכם בחיים, מצב משפחתי, השלב בו אתם נמצאים, עבודות קודמות ורלוונטיות לתפקיד (לא צריך לספר על עבודות שאינן תורמות לתפקיד) ומה הביא אתכם להתמודד על המשרה הנוכחית.

 

10. טיפ עשירי ואחרון להכנה לראיון עבודה הוא הגיעו קצת לפני הזמן ואל תאחרו בשום פנים ואופן. זמן הוא קודש ורושם ראשוני הוא משהו שנוצר פעם אחת! תבדקו מראש את המרחק והזמן הצפויים להגעה, קחו מרחק ביטחון גדול (חצי שעה על כל שעת נסיעה) ואף תדאגו לקצר מרחקים (תישנו בקרבת מקום אם מדובר בפגישה מוקדמת וכד'). היה וקרה מקרה שגרם לכם לאחר אז כדאי מאוד להודיע מראש ולהתנצל על כך.

 

הכנה לראיון עבודה – כללי הזהב

קראתם על הטיפים והבנתם את המסר הכללי – כדאי להגיע מוכן לראיון עבודה. זכרו כי להיבחן תחת זכוכית מגדלת מלחיץ את כולם, ואכן זוהי סיטואציה לא נוחה עבור כל מי שישב בכיסא שלכם. על מנת להפיג את החששות ולהיות נינוחים יותר כדאי ללמוד את דרישות המשרה, את אופי החברה, את השירותים השונים שהיא מציעה ואת מה שמצפים מכם. כל אלה יעזרו לכם להתחיל ראיון עבודה ברגל ימין ולהיות בטוחים יותר בעצמכם ככל שמתקדם הראיון. אנחנו מאחלים לכם המון בהצלחה בראיון ומי יתן ותיישמו את הטיפים ותזכו במשרה הנחשקת.