צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ראשי / איך לבחור ממליצים שיעניקו לנו יתרון אמיתי מול המעסיק הפוטנציאלי?
ראשי / איך לבחור ממליצים שיעניקו לנו יתרון אמיתי מול המעסיק הפוטנציאלי?

איך לבחור ממליצים שיעניקו לנו יתרון אמיתי מול המעסיק הפוטנציאלי?

ממליצים בראיון עבודה


אחד הכלים בידי המעסיקים הרוצים לקבל התרשמות אובייקטיבית על כישורי המועמד הוא פנייה לקבלת המלצה. המלצה יכולה לתרום משמעותית להחלטה אם לקבל את המועמד לעבודה או לא.

בשלבים מתקדמים של תהליך גיוס, בדרך כלל לאחר ריאיון עבודה מוצלח, מתבקש המועמד לתת רשימת ממליצים. זהו שלב שבו חשוב שיהיו לנו ממליצים טובים שיעניקו לנו יתרון מול המעסיק הפוטנציאלי. אך הרבה פעמים עובדים מופתעים לגלות שהממליץ נתן חוות דעת שלילית.

איך נבחר ממליצים טובים?

  • תנו שמות ממליצים רק עם דרישה מהמעסיק. לא כדאי לתת מראש יחד עם מסמך קורות החיים. כך נדע איך מתקדם התהליך.
  • הכינו מראש רשימת ממליצים. הרשימה צריכה לכלול אנשים שהיו מרוצים ממכם מבחינה מקצועית  ושהיחסים בינכם היו טובים. בדרך כלל מסתפקים המעסיקים בבירור המלצות עם 2-3 ממליצים. הכינו רשימה של 5-6 ממליצים רציניים שבחרתם בקפידה ותנו את השמות שיוכלו להמליץ על ניסיונכם באופן המתאים ביותר למשרה הפוטנציאלית. בחרו ממליצים עם סוגי קשר שונים. בראש ובראשונה המנהלים המקצועיים אך גם מנהלים בכירים אחרים, לקוחות, ספקים ועוד.
  • בחרו ממליצים רלוונטיים. מומלץ שרשימת הממליצים תהיה בנויה מאנשים ממקום עבודתכם האחרון וכאלה שיש לכם קשר עימם בתקופה האחרונה והנוכחית.
  • הכנת הממליצים. ממליצים ממקומות עבודה קודמים לא תמיד יזכרו איזה תפקיד מילאתם. לכן, בשלב ראשון, צרו קשר עם האנשים הנמצאים ברשימת הממליצים שלכם. עדכנו אותם שאתם מחפשים עבודה ובחרתם בהם כממליצים. שוחחו איתם והזכירו להם במה עסקתם, במה הייתם טובים, במה לא. בשלב השני, ברגע שנתתם למעסיק פוטנציאלי את שם הממליצים, פנו אליהם שוב וספרו להם על המשרה אליה אתם מועמדים, בקשו מהם לסייע בהמלצה טובה. לא לשכוח להודות להם, עתידכם תלוי בהם.
  • ממליצים מתחום ניסיון אחר. אם הניסיון שצברתם אינו קשור לתפקיד אליו הוגשה המועמדות אפשר לבקש המלצות על כישורים אחרים הקיימים אצלך בנוסף לניסיון המקצועי. אפשר להמליץ על יכולת הניהול, תקשורת בין אישית, יסודיות, דייקנות ועוד תכונות ומיומנויות שאינן קשורות ישירות לניסיון המקצועי.
  • ממליצים מתקופת עבודה שהסתיימה לא טוב. אל תמסרו שם ממליץ ממקום עבודה שעזבתם אותו "בטריקת דלת". ממליץ כזה עלול לשמור לכם טינה וייתן המלצות לא חיוביות.

 

לסיכום, לבחירת ממליצים חשיבות רבה. אנו רוצים שהם יהיו לטובתנו, יתנו למעסיק הפוטנציאלי רושם חיובי עלינו ובכך יסייעו לנו להתקבל עבודה המיוחלת.